Biegacze AMATORSKIEGO KLUBU BIEGACZA nie próżnują. Co tydzień startują w ogólnopolskich zawodach. Najlepszą zwyżkę formy prezentuje 25-latek Jacek Ciełuszecki.

W niedzielę 15 czerwca w Korycinie, woj. podlaskie, rozegrano 12 Półmaraton Mleczny. Główna nagroda - krowa z hodowli eksportowej przypadła zwycięzcy Mariuszowi Łapińskiemu z Łap, który przybiegł na metę z czasem 1:08.23. Najlepszy ze szczytnian Dariusz Wędrowski zajął 12 miejsce (1:17.14). Na 14 miejscu uplasował się 25-letni Jacek Ciełuszecki, ustanawiając swój rekord życiowy - 1:18.32. Krzysztof Wilczek przybiegł na metę 20. (1:24.24) w swojej kategorii wiekowej plasując się na 2 miejscu. Tomasz Walerzak był 27 (1:27.30), a Zygmunt Zapadka - 49 (1:43.29).

Tuż po wręczeniu zwycięzcy głównej nagrody odbyła się jej licytacja. Do walki stanęli miejscowi rolnicy. Ostatecznie urodziwa krowa przystrojona jak Miss Polonia "poszła" za 1,5 tys. zł.

* * *

Tydzień wcześniej długodystansowcy AKB Szczytno uczestniczyli w drugiej edycji Grand Prix Łomży, biegnąc na dystansie 8,1 km.

Zwyciężył miejscowy zawodnik Paweł Grygo z czasem 28.05. Najlepszy ze szczytnian Krzysztof Wilczek (31.58) był 6 w klasyfikacji ogólnej i pierwszy w swojej kategorii wiekowej. Miejsca pozostałych zawodników AKB: 11. Tomasz Walerzak (34.02), 33. Zygmunt Zapadka (38.12), 38. Stefan Jankowski (41.00). Po dwóch edycjach Grand Prix Łomży Krzysztof Wilczek zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej i pierwsze w swojej kategorii wiekowej.

* * *

Znakomicie spisał się w Biegu Ulicznym, rozegranym 31 maja w Toruniu, Jacek Ciełuszecki. W stawce 50 zawodników jeden z najmłodszych lekkoatletów AKB zajął 2. miejsce (36.15) ustępując tylko Jackowi Gardenerowi z Warszawy (35.01).