W sobotę 31 maja na matach szczycieńskiej WSPol. odbyły się Mistrzostwa Polski MSWiA w Judo. Niemal wszystkie krążki zgarnęli faworyci - uczestnicy igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata czy Europy.

Judocy w mundurach

W imprezie uczestniczyli zawodnicy z 11 komend wojewódzkich policji, szkół policyjnych, reprezentanci BOR-u i Straży Granicznej.

Judocy występujący w barwach WSPol. Szczytno zdobyli 5 medali. Srebrne krążki wywalczyli: Marek Rybka (kat.73 kg, pow. 35 lat) i Tomasz Kasajniuk (73 kg, do 35 lat). Na najniższym stopniu podium stanęli: Jolanta Rakiel-Sugier (kat. OPEN), Sylwester Prusiński (81 kg, pow. 35 lat) oraz Wojciech Biały (90 kg, do 35 lat). W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej zespół WSPol. uplasował się na piątej pozycji. Wygrała KWP Olsztyn.

W sobotę nie zabrakło i innych szczycieńskich akcentów. Bardzo dobrze spisała się Monika Kowalska (Pol.KS Szczytno), która z racji przynależności służbowej reprezentowała Łódź. Zwyciężyła ona w kat. OPEN kobiet i uznana została za najlepszą zawodniczkę mistrzostw. Na przełomie września i października Monika weźmie udział w MŚ w zapasach, które odbędą się w Nowym Jorku.

Rodowity szczytnianin Waldemar Bączek (KWP Gdańsk) wygrał w kat. do 90 kg (pow. 35 lat). Barw WSPol. nie bronił także Ireneusz Wierzbicki, który reprezentował Olsztyn. W kat. pow.100 kg zdobył brązowy medal.

W pozostałych kategoriach wagowych prym wiedli utytułowani judocy.

Wygrali m.in. olimpijczycy: Krzysztof Wojdan z Krakowa (90 kg) i Piotr Kamrowski z Katowic (73 kg) - aktualny wicemistrz Europy Policji. Tytuły resortowych mistrzów zdobyli również wicemistrzowie świata Policji: Marek Krajewski z Olsztyna (81 kg) i Piotr Dudek (pow. 100 kg).

Mistrzowie pokazali swoim młodszym kolegom, że do osiągnięcia odpowiedniego poziomu technicznego i taktycznego jeszcze dość długa droga. Wśród młodych judoków jedynie Jacek Szewczak z KWP Olsztyn starał się dotrzymać kroku "starym" mistrzom.