Sezon biegowy rozkręca się na dobre. Szczycieńscy biegacze uczestniczyli w kolejnych imprezach, pokazując się na nich z niezłej strony.

W niedzielę 11 maja odbył się w Ostrołęce X Półmaraton Kurpiowski, w którym uczestniczyło 86 biegaczy. W ulewnym deszczu pobiegło czterech zawodników AKB Szczytno. Rywalizację wygrał Olech Gutnik (DYNAMO Kijów).

Miejsca szczytnian:

39. Tomasz Walerzak, 54. Krzysztof Zygnerski, 69. Zygmunt Zapadka, 79. Stefan Jankowski.

Również w niedzielę odbywał się pierwszy z cyklu pięciu biegów Grand Prix Łomży na dystansie 8 km. Całość imprezy potrwa do września, a organizatorzy obiecują wspaniały finał z nagrodami. W pierwszych zawodach zwyciężył Paweł Grygo z Łomży (29,06 min). Krzysztof Wilczek z AKB był szósty z czasem 31,23 min (dało mu to 3. miejsce w kat. 45-50 lat).

W ostatnią niedzielę (18 maja) w Grajewie w V Międzynarodowych Biegach Wilka wystartował inny szczytnianin Maciej Wojciechowski. W biegu głównym na dystansie 5 km był czwarty, przegrywając ze zwycięzcą o 10 sekund. Wojciechowski wraz z czołową trójką dość szybko oderwał się od reszty stawki liczącej ok. 70 zawodników. W pewnym momencie szczytnianin miał jednak kryzys i nie udało się dojść choćby trzeciego zawodnika, reprezentanta Białorusi Pawła Morata. Na mecie na Wojciechowskiego czekała nagroda: półtorametrowej wysokości pluszowy wilk. Zwyciężył Marcin Fehlau z Katowic przed Białorusinem Władimirem Duchnowiczem.