Od ponad 30 lat przy "SPOŁEM" PSS w Szczytnie funkcjonuje Koło Spółdzielczyń. Zrzeszone w nim panie działają pod przewodnictwem pani Władysławy Bałtacz. Spotykają się w każdy czwartek. Miło i praktycznie spędzają czas. Wspólnie obchodzą różnorodne święta.

Żona w zastępstwie Mikołaja

Nawiązująca do tradycji Bożego Narodzenia uroczystość odbyła się 16 stycznia 2003 r. Spółdzielczynie własnoręcznie przygotowanymi potrawami dostarczyły rozkoszy podniebieniom licznie zgromadzonym gosciom. Przy przepięknie udekorowanym i suto zastawionym stole nie zabrakło burmistrza Pawła Bielinowicza oraz prezesa SPOŁEM Bogusława Palmowskiego. Zjawił się też Mikołaj, który zdając sobie sprawę z tego iż i tak zostanie zdemaskowany przemówił kobiecym głosem w te oto słowa: "Nie będę was oszukiwała i wmawiała wam, że jestem Świętym Mikołajem, bo doskonale wiecie, że to ja - Mery Christmas - żona Świętego Mikołaja". Przy ogólnej wesołości Mery Christmas rozdała lizaczki - by wszyscy mięli słodkie buziaczki oraz papierowe koła z tekstem kolędy "Wśród nocnej ciszy", którą do ogólnego odśpiewania zaintonował zaproszony na spotkanie zespół "Mazury". Śpiewom a nawet pląsom nie było końca.

(gsk)

2003.01.22