Miałem już zakończyć zwierzenia o mojej pracy zawodowej, ale na początku lutego przeczytałem wpis na Facebooku burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego, zatytułowany „NIE TRUJ - WYMIEŃ PIEC”.

Absurdy wokół dotacji
Kominek nie był, nie jest i nie będzie jedynym ani podstawowym źródłem ogrzewania budynku. Używam go sporadycznie, raz w roku, to jest w święto BOŻONARODZENIOWE

Burmistrz zachęcał mieszkańców do skorzystania z miejskich dotacji na wymianę starych kopciuchów. Przy okazji informował, że sam też zmienił niedawno ogrzewanie na gazowe, ale bez miejskiego wsparcia.

Wpis włodarza zyskał duże powodzenie, bo pokazało się 90 komentarzy, 22 udostępnienia oraz wiele głosów poparcia. Najprawdopodobniej mieszkańców również kusi dotacja. Nawet i ja poparłem na Facebooku burmistrza oraz definitywnie zostałem przekonany i zdecydowałem, że to mój ostatni sezon grzewczy na starym systemie ogrzewania! Od nowego sezonu przechodzę na ogrzewanie gazowe, a stary piec węglowy kasuję! Tym samym wpłynę na jakość powietrza w Szczytnie i poprawię komfort swojego życia! - orzekłem. Jednocześnie pomyślałem, że skorzystam z dofinansowania, na które tak gorąco namawia burmistrz.

11 lutego 2021 roku udałem się osobiście do Urzędu Miejskiego, gdzie otrzymałem w pokoju nr 1 WNIOSEK O UDZIELENIE DOTACJI CELOWEJ z plikiem obowiązujących ZAŁĄCZNIKÓW. Od razu szczęka mi opadła z powodu ilości otrzymanych papierów.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.