Zawodnicy Pol.KS-u Szczytno startowali z powodzeniem w pływackich imprezach przeprowadzonych w Olsztynie i Ełku.

W Olsztynie w II Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa MTP Kormoran najlepiej spisała się Katarzyna Przybyszewska, która w kategorii do 12 lat zajęła w klasyfikacji generalnej 1. miejsce. Utalentowana szczytnianka wywalczyła w Olsztynie 4 złote medale. Jej klubowy kolega Konrad Bukowiecki był drugi w kategorii do 10 lat (3 srebrne medale, 1 krążek brązowy). Dość liczna szczycieńska ekipa przywiozła ze stolicy województwa 37 krążków. Oprócz wymienionej dwójki zdobywali je: Marta Sadowska ( 2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy), Dominika Tokarska (1 zł., 1 br.), Karol Baranowski (1 zł., 1 sr.), Marcin Tokarski (1 zł., 2 sr.), Łukasz Kielin (2 sr., 2 br.), Monika Puszko (2 sr., 2 br.), Klaudia Chrostek (1 sr., 1 br.), Jakub Badysiak (1 sr.), Jarosław Ćwikliński (1 sr.), Łukasz Zawrotny (1 sr., 2 br.), Martyna Wichrow (1 br.), Maciej Dąbrowski (1 br.), Michał Kosiński (1 br.). W klasyfikacji drużynowej Pol.KS zajął 4. miejsce. Startowało 10 ekip.

Katarzyna Przybyszewska nie miała sobie równych także w silnie obsadzonych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Ełku. Szczytnianka zdobyła po dwa złote i srebrne krążki. Do worka z medalami „dorzucili się”: Marta Sadowska, Łukasz Kielin, Konrad Bukowiecki, Marcin Tokarski, Krystian Dąbrowski, Jarosław Ćwikliński, Dominika Tokarska, Łukasz Zawrotny i Jakub Badysiak. Zawodnicy Pol.KS-u stawali na podium łącznie 20 razy, co w klasyfikacji drużynowej dało 4. miejsce w gronie 12 zespołów.

***

Zawodnicy Pol.KS-u mają okazję szlifowania formy podczas zawodów w ramach Szkolnej Ligi Pływackiej (basen WSPol.). Do tej pory młodzi sportowcy ze Szczytna, Lipowca, Orżyn, Świętajna, Spychowa i Kolonii spotykali się dwukrotnie.