W miniony weekend zawodnicy ze Szczytna uczestniczyli w dwóch biegowych imprezach.

Biegali w Brodnicy i Kurzętniku

Swoje rekordy podczas III Dychy Anny Wazówny pobili Zenon Klimik i Jacek Kryszyłowicz. W Brodnicy ścigali się oni z grupą blisko 250 biegaczy. Zenon Klimik na pokonanie 10 km potrzebował 38 min 14 s. - Pogoda dopisała, po padał lekki deszczyk i można było pobiec dobrze – tłumaczy szczycieński zawodnik, który zajął 25. miejsce w klasyfikacji generalnej i 5. w kategorii wiekowej. Jacek Kryszyłowicz (49,29) był z kolei 184. w generalce i 49. w kategorii wiekowej.

Również 10 km pokonywali uczestnicy biegu w Kurzętniku. Wzięło w nim udział 120 zawodników.

Najszybciej z grupy szczytnian finiszował Artur Trochimowicz (47,10), który był 59. Waldemar Baranowski uplasował się na 64. pozycji (48,18), natomiast Kamila Przychodko zajęła 74. miejsce (51,00) - Biegliśmy trzy pętle po uliczkach miasteczka przy dużym dopingu kibiców i wsparciu orkiestry dętej – relacjonuje Artur Trochimowicz. - Mimo afrykańskich upałów bieg ukończyli wszyscy uczestnicy.