MKS: byle do wiosny* Pasym powiększył przewagę* Bez zwycięstwa w klasie A* Mazur przegrywa

Dobiegła końca runda jesienna. W dobrych humorach na zimową przerwę udają się piłkarze i

działacze Błękitnych Pasym, rewelacyjnego lidera rozgrywek okręgówki. Na fotelu lidera

zasiada także wielbarska Omulew, występująca w klasie A. Zgoła inny nastrój panuje w dwóch

szczycieńskich klubach: MKS-ie i KP. Zespoły te zamykają ligowe tabele.

Błękitna jesień

IV LIGA

15. kolejka

Zatoka Braniewo - MKS Szczytno 4:0 (2:0)

1:0 - Piotr Rutkowski (14.), 2:0 - Marcin Sorkowicz (20.), 3:0 - Daniel Komorowski (55.-k.), 4:0

- Marcin Sorkowicz (60.)

MKS: Mikulak, Łoński, Długołęcki, Dawid (60. Skonieczny), Magnuszewski, Gregorczyk,

Przetak, Orzoł, Murawski, Nasiadka, Kwiatkowski.

MKS nie postarał się o niespodziankę w meczu kończącym rundę i z odległego Braniewa

wrócił z bagażem czterech bramek. - To mały wymiar kary - ocenia kierownik Zatoki

Eugeniusz Kasperek.- Jedna bramka czy dwie mogły jeszcze wpaść. Ci chłopcy muszą dużo

popracować - z tym ostatnim stwierdzeniem trudno się nie zgodzić.

Na ciężkim boisku znacznie lepiej radzili sobie gospodarze, choć pierwsze minuty w

wykonaniu MKS-u był jeszcze niezłe. - Goście stworzyli jedną sytuację na samym początku,

ale nasz bramkarz wybronił strzał z 8 metrów - relacjonuje kierownik Zatoki.

Szczytnianie pojechali na mecz tylko w dwunastu i w drugiej połowie siły ich wyraźnie opuściły.

Wykorzystali to miejscowi, którzy szybko powiększyli wypracowaną przed przerwą przewagę.

Gdyby piłkarze z Braniewa byli bardziej skoncentrowani, doszłoby pewnie do kolejnego

pogromu. Tak jest "tylko" wyraźna porażka. - Nie zagraliśmy rewelacyjnie. Byliśmy już

zmęczeni sezonem - tłumaczy kierownik Kasperek.

Sokół Ostróda - Mrągowia Mrągowo 1:1 (0:0), Motor Lubawa - Płomień Ełk 2:4 (1:2), Start

Działdowo - Huragan Morąg 0:3 (0:1), Granica Kętrzyn - Jeziorak Iława 0:1(0:0), Polonia

Pasłęk - Concordia Elbląg 1:2 (0:2), Mamry Giżycko - Czarni Olecko 0:3 (0:0), Zamek

Kurzętnik - Vęgoria Węgorzewo 1:0 (1:0).

15. kolejka

Granica Bezledy - Błękitni Pasym 0:3 (0:2)

0:1 - Arkadiusz Foruś (26.), 0:2 - Marcin Łukaszewski (37.), 0:3 - Sebastian Łukaszewski (89.)

Błękitni: Brzozowski, Panikowski, Głodzik, Ziętak, Mazurek, Foruś , Pławski, Łachmański, S.

Łukaszewski, Gołębiewski (83. Łączyński), M. Łukaszewski.

Błękitni w krótkim czasie wyrośli na postrach zespołów z I grupy "okręgówki". Świadczy o tym

choćby fakt, że działacze gospodarzy cieszyli się, że drużyna z Bezled przegrała "zaledwie"

0:3.

Ostatni mecz rundy jesiennej rozgrywany był w trudnych warunkach, przy silnym wietrze i na

grząskim boisku. Zdecydowanie lepiej radzili sobie w tych niepięknych okolicznościach

przyrody pasymianie. Na pierwszą bramkę przyszło czekać do 26. min. Gołębiewski wypuścił

wówczas w uliczkę Forusia, który strzelił obok próbującego interweniować bramkarza z

Bezled. Drugiego gola przed przerwą zdobył M. Łukaszewski, celnie uderzając pod

poprzeczkę.

Po zmianie stron powinno być gościom teoretycznie łatwiej, bo grali z wiatrem. Ten jednak

wyczyniał harce i konstruowanie akcji przychodziło nieraz z trudem. Piłka wpadła jednak

wreszcie do bramki Granicy. Błąd obrony miejscowych wykorzystał S. Łukaszewski i

półgórnym uderzeniem z 18 m ustalił wynik spotkania.

Radość ze zwycięstwa potęguje fakt, że dzięki nieoczekiwanym porażkom zespołów z grupy

pościgowej pasymianie zwiększyli swoją przewagę.

MKS Korsze - Tęcza Biskupiec 0:1(0:0), Warmia Olsztyn - Orlęta Reszel 0:0, Mazur Ełk -

Victoria Bartoszyce 4:0 (2:0), Polonia Lidzbark Warmiński - Pisa Barczewo 0:1 (0:0), Mazur

Pisz - DKS Dobre Miasto 0:1 (0:0), Łyna Sępopol - Rominta Gołdap 2:1 (1:1), Leśnik Nowe

Ramuki - LZS Lubomino-Wilczkowo 2:2 (1:2).

16. Polonia 15 8 17-34

Uwaga: w przypadku jednakowej liczby punktów o miejscu decyduje wynik bezpośredniego

meczu.

KLASA A GRUPA III

13. kolejka

MKS Jeziorany - WPZ Lemany 3:1 (0:1)

Bramka dla WPZ: Michał Kwiecień (22.)

WPZ: Kielin, Sawicki, C. Nowakowski, Zaborowski (65. Mierzejewski), Malinowski, Brzuzy (60.

Gołota), Zawitowski, Bogacki (46. Bazych), Ryłka (75. Mazurkiewicz), Lisiewicz, Kwiecień.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gości, udokumentowana zdobyciem bramki. Po

zmianie stron do siatki trafiali tylko miejscowi. Trener Tadeusz Sosnowski był poirytowany

poziomem pracy arbitrów, którzy kilkakrotnie wydawali zupełnie niezrozumiałe jego zdaniem

decyzje.

Stomilowcy Olsztyn - Omulew Wielbark 0:0

Omulew: Przybysz, Łazicki (63. Zalewski), Bugaj, Siepiela, Górski, Remiszewski (65.

Trzciński), Elsner, Wilga, Berk, Suchecki, Baranowski (80. Żegliński).

Goście powinni mecz wygrać, a tak pozostał niedosyt. Zdaniem trenera Mariusza

Korczakowskiego Stomilowcy zawdzięczają remis swojemu bramkarzowi, który w paru

sytuacjach uchronił gospodarzy przed utratą gola. Najlepszą sytuację dla Omulwi miał

Baranowski, ale w 58. min w sytuacji sam na sam został sfaulowany tuż przed linią pola

karnego. Zawodnik Stomilowców otrzymał za to przewinienie tylko żółtą kartkę.

Kormoran Zwierzewo - KP Szczytno 7:2 (1:1)

Bramki dla KP: Grzegorz Goździewski (35., 70.)

KP: Archacki, Baranowski, Świercz, Miłek, Ponikiewski, Świderski, K. Goździewski, Kruk (78.

Maluchnik), Kuchna, Lisiewicz, G. Goździewski.

KP dzielnie sekunduje innej szczycieńskiemu zespołowi - MKS-owi - i podobnie jak on dzierży

czerwoną latarnię. Do przerwy nie było jeszcze tak źle, bo dzięki trafieniu z 17 m G.

Goździewskiego (asysta Kruka) goście remisowali. Niestety, druga odsłona to festiwal

strzelecki, w którym w rolach głównych wystąpili gracze Kormorana.

KS Wojciechy - Fortuna Gągławki 3:4 (1:1), Burza Słupy - Orzeł Czerwonka 0:3 (0:0), Strażak

Gryźliny - Tempo Wipsowo 4:2 (1:1), Korona Klewki - Orzeł Biesal 1:2 (1:0).

Wynik meczu z poprzedniej kolejki MKS Jeziorany - Orzeł Czerwonka został zweryfikowany

jako walkower 0:3 (na boisku 2:1). Zaległe spotkanie między Stomilowcami Olsztyn i

Kormoranem Zwierzewo odbędzie się 11 listopada.

11. kolejka

Błękitni Stary Olsztyn - Mazur Świętajno 4:3 (3:0)

Bramki dla Mazura: Łukasz Tański (60.), Marcin Tański (65., 85.)

Mazur: Guziak, Zembrzuski, Szostak, Jędrzejczyk, Stankiewicz, Ł. Tański (80. Grabowski),

Paradowski, P. Tański, M. Tański, Walas, Witkowski (46. Mikołajczyk).

Mazur wyrównał swój strzelecki rekord z jesieni, ale zszedł z boiska pokonany. O porażce

przesądził początek spotkania, gdy w ciągu niespełna pół godziny goście stracili 3 bramki.

Przyjezdni zabrali się do odrabiania strat po przerwie, lcze w 80. min przy stanie 2:3 nadziali

się na kontrę miejscowych i remis wymknął się z rąk.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego Michała Gali, piłkarza

Strażaka Olszyny.

WKS Dąbrówka Wielka - Kormoran Lutry 2:1 (1:1), Kormoran Purda - Perkoz Łężany 12:3

(5:0), Burza Barczewko - Niedźwiedź Ramsowo 0:12 (0:4), KS Łęgajny - KS Różnowo 3:2

(1:1). Pauzowała Mewa Prejłowo.

1. Kormoran P. 10 27 52-14

2. Łęgajny 10 27 37-8

3. Niedźwiedź 10 19 42-12

4. Dąbrówka W. 10 19 20-14

5. Mazur 10 15 14-25

6. Różnowo 10 14 22-22

7. Kormoran L. 10 14 21-23