SMS II Spała - GWARDIA Szczytno 1:3 (22, -19, -22, -22)

II LIGA MĘŻCZYZN

1. kolejka

GWARDIA: Pruchniewski, Czetowicz, Szyćko, Zawalniak, Kasprowicz, Dymerski, Deptuła (libero) oraz Myślak

W pierwszym secie walczono w myśl zasady "punkt za punkt". Prowadząc 22:21 szczytnianie zepsuli zagrywkę, potem młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego wygrała trzy kolejne piłki i było po secie. W drugiej partii gospodarze objęli prowadzenie 5:2. Zdopingowało to podopiecznych Rafała Zawalniaka do lepszej gry. Akcje gwardzistów zaczęły się zazębiać i przejęli inicjatywę, której nie oddali do końca meczu.

Grający trener szczytnian był z postawy swojego zespołu zadowolony. Duże postępy poczynił Pruchniewski. Na pozycji libero nieźle spisywał się Deptuła, dobrze również zagrał przesunięty na przyjęcie Dymerski. Rafał Zawalniak wierzy, że sobotni występ przeciwko JADAROWI II Radom będzie jeszcze lepszy. Na parkiet prawdopodobnie wyjdzie leczący kontuzję doświadczony Polechoński. Początek meczu o godz. 18.00. Miejsce: hala widowiskowo-sportowa przy ul. Lanca.

W bieżącym sezonie obowiązuje inny system punktowania, funkcjonujący już w serii A. Za zwycięstwa 3:0 i 3:1 przyznaje się 3 punkty, za wygraną 3:2 - 2 punkty. Punkt otrzymuje się tylko za porażkę przy dwóch wygranych setach.

Zimą szczytnianie walczyli o awans do serii B. W nowych rozgrywkach trener Zawalniak liczy na miejsce 4-5.

JADAR II Radom - SPS Zduńska Wola 0:3 (-16, -22, -18)

NET Ostrołęka - WILGA Garwolin 1:3 (-23, -23, 23, -23)

WTS Warka - LEGIA Warszawa 3:0 (18, 15, 20)

Pauzował KPS Wołomin

Tabela

1.SPS 1 3 3-0 WTS 1 3 3-0 3.GWARDIA 1 3 3-1 WILGA 1 3 3-1 5.NET 1 0 1-3 SMS II 1 0 1-3 7.JADAR II 1 0 0-3 LEGIA 1 0 0-3