ZNICZ Biała Piska - MKS Szczytno 1:1 (0:0)

KLASA OKRĘGOWA SENIORZY

28. kolejka

0:1 - Kamil Dębek (55.), 1:1 - (70.)

Mecze z zespołami z dołu tabeli wyraźnie szczytnianom nie wychodzą. Najpierw ulegli u siebie przedostatnim wówczas CZARNYM Olecko, teraz zaledwie zremisowali z "czerwoną latarnią" rozgrywek. Wprawdzie gol Dębka dał MKS-owi prowadzenie, ale kwadrans później zawodnicy z Białej Piskiej zdołali doprowadzić do wyrównania.

MAZUR Pisz - BŁĘKITNI Pasym 1:1 (0:0)

0:1 - Sebastian Łukaszewski (80.), 1:1 - (88.)

BŁĘKITNI: Martin, Matwiej, Ziętak, Wieczorek, Łachmański, Łukaszewski, Ziółek, Łączyński (60. Obiedziński), Foruś, (65. Gawdziński), Gołębiewski, Jastrzębski (58. Obidziński)

Po kolejkach środowych gracze BŁĘKITNYCH byli zazwyczaj w minorowych nastrojach. Tym razem zespół znad Kalwy wywalczył na boisku rywala punkt. W pierwszej, bezbramkowej połowie działo się raczej niewiele. Ciekawsza była odsłona druga. Lekką przewagę osiągnęli w niej miejscowi. W 58. min piłka trafiła w słupek pasymskiej bramki. Cztery minuty później Martin wybronił sytuację sam na sam. W 80. min prowadzenie objęli goście. Łukaszewski wykonywał rzut wolny z ok. 18 m. Piłka odbiła się po drodze od jednego z graczy i znalazła się w bramce. MAZUR przycisnął i jego wysiłki zostały uwieńczone powodzeniem w 88. min. Jeden z zawodników gospodarzy wykorzystał nieporozumienie między Martinem i obrońcą i wpakował piłkę do bramki.

JURAND Barciany - PŁOMIEŃ Ełk 0:2 (0:0)

MAMRY Giżycko - ŁYNA Sępopol 2:0 (1:0)

POLONIA Lidzbark Warmiński - PISA Barczewo 0:1 (0:1)

WARMIA Olsztyn - OLIMPIA Miłki 1:0 (0:0)

CZARNI Olecko - CRESOVIA Górowo Iławeckie 2:1 (0:0)

GRANICA Bezledy - DKS Dobre Miasto 0:3 (0:2)

29. kolejka

MKS Szczytno - MAMRY Giżycko 3:1 (1:0)

1:0 - Rafał Głodzik (15. - k.), 1:1 - (65. - k.), 2:1 - Robert Ambroziak (85.), 3:1 - Bartosz Droliński (90.)

MKS: Cichy, Mastyna, Klimek, Głodzik, Skonieczny, Magnuszewski (46. Ambroziak), Kacprzak, Elsner, Pietrzak (33. Ponikiewski), Dębek, Droliński

Długie minuty niedzielnego meczu nie wskazywały zupełnie na to, że potykają się dwie czołowe drużyny. Mało płynnej gry, niecelne podania, sporo fauli, chaos - to wszystko sprawiało, że zwłaszcza w pierwszej odsłonie spotkanie było zwyczajnie nudne. Nieco lepsze wrażenie sprawiali początkowo goście, ale bramkę w tym czasie zdobyli gracze MKS-u. Obrońca MAMR w całkiem niegroźnej sytuacji sfaulował Pietrzaka, a że sytuacja miała miejsce w obrębie "szesnastki", sędzia podyktował rzut karny. Skutecznym egzekutorem okazał się Głodzik.

Trochę lepiej wyglądał początek drugiej połowy. Szczytnianie w ciągu kilku minut stworzyli więcej sytuacji niż przez całą pierwszą odsłonę. Swoich szans jednak nie wykorzystali, gola zdobyli za to przyjezdni. W 65. min Ambroziak powalił tuż przy linii końcowej gracza z Giżycka i arbiter ponownie wskazał na "wapno". Wykonawca się nie pomylił i było 1:1.

Kolejne minuty to niewykorzystane sytuacje Ambroziaka i spięcia pod bramką Cichego. Najgroźniej było w 81. min, gdy zawodnik gości wymanewrował z prawej strony kilku obrońców i posłał futbolówkę obok bramkarza MKS-u. Ta tylko nieznacznie minęła słupek. W 85. min Ambroziak, który jesienią dwukrotnie pokonał bramkarza MAMR, ponownie spróbował szczęścia. Zdecydował się na strzał z ok. 20 m. Piłka odbiła się od nogi interweniującego obrońcy gości i wpadła bramkarzowi "za kołnierz". Na sekundy przed ostatnim gwizdkiem skuteczną akcję przeprowadził wreszcie słabo grający wcześniej Dębek. Szczycieński napastnik przedarł się lewą stroną, wycofał do Drolińskiego, a ten, choć meczu życia też z pewnością nie rozgrywał, umieścił piłkę w siatce.

BŁĘKITNI Pasym - PŁOMIEŃ Ełk 2:6 (1:2)

0:1 - (22.), 0:2 - (35. - k.), 1:2 - Sebastian Łukaszewski (37.), 1:3 - (51.), 2:3 - Piotr Młotkowski (53.), 2:4 - (61.), 2:5 - (73.), 2:6 - (81.)

BŁĘKITNI: Stefaniak, Pławski, Ziętak, Michałek, Łachmański, Łączyński (59. Wieczorek), Łukaszewski, Gołębiewski, Młotkowski, Gawdziński (80. Jastrzębski), Foruś

- Wypunktowali nas - powiedział po meczu kierownik BŁĘKITNYCH Dariusz Lipka. - Na boisku wcale nie wyglądało to tak źle.

Początek meczu to dwa groźne strzały oddane przez Gawdzińskiego i Forusia. Dość szybko jednak goście przypomnieli, że są świeżo upieczonym IV-ligowcem. W 9. min piłka trafiła w poprzeczkę pasymskiej bramki, w 12. uderzyła w słupek. Dziesięć minut później było już 0:1. W niegroźnej pozornie sytuacji Stefaniak nie opanował piłki, co skrzętnie wykorzystał zawodnik PŁOMIENIA. W 35. min pasymscy defensorzy pozostawili graczowi gości zbyt dużo swobody. Ten wjechał z futbolówką w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Pławskiego. Wykonawca "jedenastki" okazji nie zmarnował. Riposta miejscowych była natychmiastowa. Gołębiewski obsłużył prostopadłym podaniem Łukaszewskiego, który znalazł się na czystej pozycji i strzałem w długi róg zdobył bramkę kontaktową.

Po zmianie stron gospodarze wyszli z nadzieją na odrobienie strat. W 51. min chwila nieuwagi kosztowała ich jednak utratę kolejnego gola. Pasymianie ponownie odpowiedzieli bramką, zdobytą głową przez Młotkowskiego. Gospodarze złapali w tym momencie wiatr w żagle i starali się doprowadzić do wyrównania. W 60. min upragnionego gola mógł zdobyć Łukaszewski, ale źle przyjął piłkę dogrywaną przez Gołębiewskiego. Był to początek nieszczęścia. PŁOMIEŃ wyprowadził kontrę i zrobiło się 2:4. Z pasymian uszło powietrze, z czego skorzystali goście. W 73. min. futbolówka wylądowała w okienku pasymskiej bramki i już nic nie mogło odwrócić losów meczu. Bierna postawa obrońców przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 81. min sprawiła, że miejscowi kończyli spotkanie z półtuzinem straconych goli.

GRANICA Bezledy - JURAND Barciany 3:5 (1:1)

DKS Dobre Miasto - CZARNI Olecko 4:1 (1:0)

CRESOVIA Górowo Iławeckie - WARMIA Olsztyn 3:1 (1:0)

OLIMPIA Miłki - POLONIA Lidzbark Warmiński 2:1 (2:0)

PISA Barczewo - ZNICZ Biała Piska 2:0 (1:0)

ŁYNA Sępopol - MAZUR Pisz 1:0 (0:0)

TABELA

1.DKS 28 72 95:23 2.PŁOMIEŃ 28 69 81:25 3.MKS 28 57 64:26 4.PISA 28 52 56:37 5.MAMRY 28 51 49:38 6.GRANICA 28 39 47:56 7.POLONIA 28 38 47:42 8.ŁYNA 28 38 37:44 9.WARMIA 28 34 44:47 10.BŁĘKITNI 28 29 49:72 11.MAZUR 28 28 29:43 12.CRESOVIA 28 27 38:56 13.CZARNI 28 27 27:55 14.JURAND 28 27 30:62 15.OLIMPIA 28 25 27:50

16.ZNICZ		28 19 24:68

MŁODZICY

NAKI II Olsztyn - BŁĘKITNI Pasym 7:1 (4:1)

br. Daniel Przecioska (13.)

MKS Szczytno - WARMIA II Olsztyn 0:1 (0:0)

TRAMPKARZE

NAKI II Olsztyn - BŁĘKITNI Pasym 11:0 (4:0)

MKS Szczytno - zakończył rozgrywki.

KLASA "A"

20. kolejka

START Kozłowo - GKS Dźwierzuty 2:0 (0:0)

Pierwsza połowa była wyrównana, w drugiej zarysowała się przewaga gospodarzy. Bramka na 1:0 padła po błędzie dźwierzuckiego stopera, przy drugim golu bramkarz mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

ORZEŁ Stare Juchy - MAZUR Wydminy 5:0

SALĘT Boże - POGOŃ Banie Mazurskie 8:0

DARZ BÓR Piecki - POJEZIERZE Prostki 1:6

VĘGORIA Węgorzewo - POGOŃ Ryn 6:0

MLKS Orzysz - MRĄGOWIAII/VICTORIA Baranowo - mecz się nie odbył

TABELA

1.VĘGORIA 20 54 78:20 2.POJEZIERZE 20 50 78:31 3.POGOŃ R. 20 30 37:37 4.START 20 29 29:41 5.SALĘT 20 28 38:27 6.ORZEŁ 20 27 41:31 7.GKS 20 27 41:37 8.DARZ BÓR 20 20 26:38 9.MAZUR 20 19 23:52 10.MRĄGOWIA II 19 18 42:51 11.MLKS 19 13 20:43

12.POGOŃ B.M.	20 12 25:77

JUNIORZY

START Kozłowo - GKS Dźwierzuty 1:3 (1:2)

br.: Wojciech Włoch (25.), Kamil Poździak (39.), Paweł Wójcik (75.)

KLASA "B"

18. kolejka

ZRYW Jedwabno - WPZ Lemany 2:4 (1:1)

Bramki: dla ZRYWU - Patryk Włodkowski (23.), Marcin Zapadka (84.); dla WPZ - Michał Sikorski (22.), Michał Kwiecień (46., 47., 89.)

ZRYW: Mateusiak, Kawiecki, Dąbrowski (30. Mierzejewski), Włodkowski, Łoński, Adamkowski, Rosiński, Podlecki (46. Żmijewski), Dunajski (22. Zapadka), Dymek, Kowalczyk

WPZ: Dąbkowski, W. Nowakowski, C. Nowakowski, Saluszewski (60. A. Nowakowski), Malinowski, Sikorski, Obrębski (47. Kurpiewski), Ryłka, Kordas, Walerzak, Kwiecień

Gospodarze ambitnie walczyli z faworyzowanym zespołem z Leman. Dąbkowski dwa razy musiał wyciągać piłkę z siatki po ładnych uderzeniach z dystansu. Wyższość gości nie podlegała jednak dyskusji.

Spotkanie z konieczności sędziował działacz ZRYWU Andrzej Obrębski.

MAX BUD Piątki - STRAŻAK Olszyny 3:3 (2:1)

Bramki dla STRAŻAKA: Radosław Grącki (42.), Robert Kozicki (65.), Paweł Prusiński (80.)

STRAŻAK: Gadomski, Prusiński, S. Kozicki, Przybysz, Robert Kozicki, A. Rapacki (70. Jędraś), Ceberek, Łepkowski, Grącki, Sobotka (36. Ryszard Kozicki), Gala

W pierwszej połowie gospodarze grali z wiatrem, co wykorzystali, prowadząc po kwadransie już 2:0. W 60. min było 3:1 i zanosiło się na zwycięstwo miejscowych. STRAŻAK zdołał doprowadzić jednak do wyrównania.

Na meczu zabrakło arbitra związkowego. Spotkanie prowadził sędzia... żużlowy Sławomir Jędraś.

WIÓREK Zagrzewo - MAZUR Świętajno 2:1 (1:1)

Bramka dla MAZURA: Robert Pantel (9.)

MAZUR: A. Gądek, Witkowski, Piotrowski, K. Rapacki, Dąbrowski, Walas, R. Rapacki, Pantel, K. Gądek, Paradowski, Zembrzuski

Przez ponad godzinę warunki na boisku dyktowali goście. Swoją przewagę udokumentowali jednak zdobyciem tylko jednej bramki. Później do pracy wzięli się miejscowi. Gole z 68. i 82. min zapewniły im zwycięstwo.

Podobnie jak na meczach w Jedwabnie i Piątkach tu również zabrakło sędziego. Zdaniem trenera Zdzisława Moczydłowskiego przygodny arbiter wywiązał się ze swojego zadania bardzo dobrze.

ŹRÓDLANI Łyna - OLIMPIA II Olsztynek 3:4 (1:1)

ORZYC Janowo - VEL Dąbrówno 3:5 (1:3)

Wyniki zweryfikowane:

MAZUR Świętajno - MAX-BUD Piątki 3:0 wo (goście nie przyjechali na mecz)

VEL Dąbrówno - WPZ Lemany 0:3 wo. (na boisku 3:0)

ZRYW Jedwabno - VEL Dąbrówno 3:0 wo. (1:5)

ORZYC Janowo - MAZUR Świętajno 0:3 wo.(2:2)

TABELA KOŃCOWA

1.WPZ 18 51 89:15 2.ZRYW 18 38 52:33 3.OLIMPIA II 18 29 57:51 4.VEL 18 27 52:50 5.ŹRÓDLANI 18 26 47:46 6.MAZUR 18 25 31:29 7.WIÓREK 18 22 32:44 8.STRAŻAK 18 21 36:37 9.MAX-BUD 18 13 27:55

10.ORZYC		18  7 29:95