Maciej Wojciechowski okazał się najlepszy w IV Ogólnopolskim Biegu Miodobrania przeprowadzonym na trasie Myszyniec - Zawodzie.

Na starcie liczącego 5,5 km biegu stanęło około setki zawodników. Najlepszy w tej silnie obsadzonej imprezie okazał się szczytnianin Maciej Wojciechowski, reprezentujący barwy WSPol. Uzyskał czas 16,33 min. Zwycięzca wyjechał z Kurpi z nagrodą pieniężną i pucharem. Dobrze spisał się także Jacek Ciełuszecki z AKB, który zajął 8. miejsce (17,54). Krzysztofowi Wilczkowi czas 20,08 min dał lokatę pod koniec drugiej dziesiątki. Pozostali szczytnianie: Rafał Napiórkowski, Artur Trochimowicz i Bogdan Lejmanowicz zajęli dalsze miejsca. Każdy z uczestników biegu otrzymał bochen regionalnego chleba i oczywiście miód.

* * *

Inny reprezentant AKB, Zygmunt Zapadka, wystartował w Gdańsku w XI Maratonie Solidarności. W swojej kategorii wiekowej zajął 27. miejsce. Czas uzyskany przez szczytnianina to 3.41,35 min.