Ola Drapała i Natalia Chlebowska zdobyły minima uprawniające do udziału w Mistrzostwach Polski, które pod koniec stycznia odbędą się w Spale.

W minioną sobotę i niedzielę w hali warszawskiego AWF-u odbył się II Mityng Kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych. W ekipie Pol.KS-u Szczytno najlepiej spisały się dziewczęta Ola Drapała i Natalia Chlebowska, uzyskując wyniki pozwalające im na start w Mistrzostwach Polski. Ola zwyciężyła w biegu na 2000 m z wynikiem 6:49,18, który jest też jej rekordem życiowym. Natalia wygrała w skoku w dal (5,24 m), była trzecia w pchnięciu kulą (10,90 m), w biegu na 60 mpł (9.58) i skoku wzwyż (1,55 m). Pozostali też wypadli dobrze. Michał Steraniec zwyciężył w biegu na 300 m ustanawiając rekord życiowy - 39,13. Także w biegu na 300 m Kasia Trzcińska była druga (46,27), a Asia Markiewicz trzecia (47,03). W skoku w dal Paweł Chlebowski zajął drugie miejsce (6,56). Przypomnijmy, że wcześniej prawo startu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 23-25 stycznia w Spale uzyskali Paweł Chlebowski i Przemek Terlik. Za tydzień odbędzie się ostatni mityng kwalifikacyjny. Trener Bukowiecki liczy, że podczas tych zawodów minimum zdobędzie jeszcze Michał Steraniec.

W ostatnich dniach ubiegłego roku szczycieńskiego trenera spotkało duże wyróżnienie. Został mianowany trenerem koordynatorem kadry wojewódzkiej juniorów. Już pod jego opieką najlepsi młodzi lekkoatleci z województwa, w tym 11-osobowa ekipa Pol.KS-u, przebywali na zgrupowaniu w Warszawie.