W miniony weekend w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa MSWiA. Reprezentacja WSPol. zajęła drużynowo 3. miejsce. Podczas imprezy swoją sportową karierę zakończył Tadeusz Dymerski.

Mistrzostwa mundurowych

W mistrzostwach wystartowało około 80 zawodników z 20 ośrodków. Nie zabrakło nazwisk znanych z mat Europy i świata. Dobrze w tym gronie spisali się judocy WSPol. Szczytno, którzy wywalczyli łšcznie 8 medali. Na najwyższym stopniu podium stawali: Edyta Dobies (+ 63 kg), Jacek Szewczak (81 kg) i Krzysztof Janiszewski (100 kg, pow. 35 l.). Na drugim miejscu rywalizację zakończyli: Anna Zawadzka (+ 63 kg), Tadeusz Dymerski (90 kg, pow. 35 l.), Michał Dymerski (100 kg). Brąz wywalczyli: Witold Apolinarski (81 kg, pow. 35 l.) i Zenon Jagiełło (90 kg, pow. 35 l.). Edyta Dobies została ponadto wybrana najlepszą zawodniczką zawodów.

Ekipa WSPol. zajęła w klasyfikacji drużynowej 3. miejsce, ustępując tylko zwycięzcom - KWP Gdańsk i KWP Katowice.

Szczycieńskie mistrzostwa były ostatnią imprezą dla Tadeusza Dymerskiego, który na macie spędził jako zawodnik ponad 40 lat. Jak powiedział "Kurkowi", karierę judoki kiedyś trzeba było skończyć, a pomysł, by stało się to właśnie podczas tegorocznych Mistrzostw MSWiA, zaświtał... tydzień przed zawodami. W ostatnim pojedynku uległ swojemu wychowankowi, Waldemarowi Bączkowi. - Po walce czułem ulgę, że to już koniec. - zwierzył się "Kurkowi" Tadeusz Dymerski. Jego uczeń nie zastosował wobec swojego mentora taryfy ulgowej i walczył ostro. - Tak trener mnie uczył - powiedział po walce zwycięzca pojedynku.

"Dzięki" przegranej Tadeusz Dymerski ma już wszystkie medale Mistrzostw Oldbojów MSWiA. Wśród dotychczasowych pięciu brakowało tylko srebrnego.

Szczycieński judoka skupi się teraz na pracy trenerskiej. W tym roku obchodzi jej 30-lecie.