Reprezentanci policji, straży granicznej i straży pożarnej rywalizowali w Mistrzostwach Polski MSWiA w Pięcioboju Policyjnym i Biathlonie Letnim. Zawody toczyły się na obiektach sportowych WSPol. w Szczytnie.

Najpierw (18-19 maja) odbyły się zawody w pięcioboju policyjnym, na który składały się: strzelanie, pływanie, skok w dal, pchnięcie kulą, bieg przełajowy na 2 km dla kobiet i 3 km dla mężczyzn.

Wśród pań zwyciężyła zawodniczka WSPol. Danuta Bukowiecka, przed Beatą Gacą i Agnieszką Mańko (obie CSP Legionowo). W kategorii mężczyzn wygrał Krystian Doleżek (KWP Szczecin) przed Sławomirem Szczerbalem (WSPol.). W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła WSPol. przed Strażą Graniczną i KWP Wrocław.

W czwartek 20 maja rozegrano zawody w biathlonie letnim (bieg na dystansie 3,9 km dla kobiet i 7,8 km dla mężczyzn). Wystartowało 23 mężczyzn i 6 kobiet.

Indywidualnie wśród mężczyzn bezkonkurencyjnym okazał się Maciej Wojciechowski (WSPol.), wśród kobiet zwyciężyła Ewa Gardaś (Karkonoski Oddział Straży Granicznej) przed Danutą Bukowiecką (WSPol.). Drużynowo wygrało Szczytno przed KWP Bydgoszcz i Strażą Graniczną (mężczyźni) oraz Straż Graniczna przed CSP Legionowo (kobiety).