... z wypraw pamiątka. W wielu miejscach, które odwiedzamy możemy uzyskać pamiątkowy odcisk pieczęci. Stempelek upamiętnia fakt naszej bytności w ciekawym zakątku. W takie akcesoria wyposażone są wszystkie schroniska PTTK-u, muzea i różnego rodzaju instytucje prowadzące działalność kulturalną. 

Pieczątka...
U góry „Kręcioły” z ks. Józefem Midurą w Rozogach, październik 2001 r. Na dole w Klonie z ks. Zbigniewem Ostrowskim

... z wypraw pamiątka. W wielu miejscach, które odwiedzamy możemy uzyskać pamiątkowy odcisk pieczęci. Stempelek upamiętnia fakt naszej bytności w ciekawym zakątku. W takie akcesoria wyposażone są wszystkie schroniska PTTK-u, muzea i różnego rodzaju instytucje prowadzące działalność kulturalną. Oczywiście nie jest to obowiązek, ale miłe, pożądane i poszukiwane przez turystów dopełnienie potwierdzenia osiągniętego celu. W schroniskach górskich poduszka z tuszem i stempelkiem cieszy się wielkim powodzeniem i dla przykładu podam, że do stolików przytwierdzona jest sznurkiem lub nawet łańcuszkiem. Każdy turysta chce posiadać jej odcisk na pocztówce, mapie, a przede wszystkim w specjalnej książeczce. Czasem komuś tak się spodoba, że zostawia tylko sznureczek. Przekonałam się o tym w jednym ze schronisk, bo należę do ludzi, którzy stempelki zbierają i sobie na pamiątkę odciskają. Więc doznałam wielkiego rozczarowania, gdy właśnie taki ślad po pieczątce odkryłam. Przy okazji dowiedziałam się, że bywa, iż w ciągu roku kilka pieczątek schronisko musi zamawiać. Cóż, „kolekcjonerzy” nie znają skrupułów.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.