Młodzi lekkoatleci z Pol.KS Szczytno przygotowują się pełną parą do Halowych Mistrzostw Polski. Na mityngu kwalifikacyjnym w Warszawie żaden ze szczycieńskich sportowców nie zajął niższego niż trzecie miejsce. Dwóch zapewniło już sobie start w mistrzostwach.

Pierwsze miejsce w skoku w dal w kategorii juniorów wywalczył Paweł Chlebowski. Skoczył 6,71 m, o 30 cm dalej niż zdobywca drugiego miejsca. Minimum niezbędne, by się zakwalifikować "wyskakał" też Przemysław Terlik. Szczycieński junior młodszy w biegu przez płotki na 60 m miał czas 8:65, o dwie setne gorszy od zwycięzcy. Wyniki Pawła i Przemka wystarczyły do uzyskania tzw. minimum kwalifikacyjnego.

Najlepszym z juniorów młodszych w biegu na 300 m okazał się Michał Steraniec (39:38). Z żeńskiej części "szkółki Bukowieckiego" najlepiej wypadła Katarzyna Trzcińska. Z czasem 46:27 zajęła drugie miejsce, również w biegu na 300 m w kategorii juniorów młodszych. Zaraz za nią (0,38 sekundy straty) do mety dotarła Joanna Markiewicz. Trzecie miejsce w biegu na 1000 m przypadło w udziale Oldze Drapale (3:11:47) o niecałe 8 sekund wolniejszej od najlepszej zawodniczki.

- To pierwsze z trzech zawodów kwalifikacyjnych do mistrzostw. Poziom był dosyć wysoki. Jest jeszcze czas, by potrenować i zaprezentować pełnię sił w Spale - komentuje Ireneusz Bukowiecki.