* * *

PAN DARIUSZ Ś.

Przesłane wiersze mają dużo uroku i charakteryzują się sporym zmysłem obserwacyjnym. Aby jednak nadawały się do publikacji, trzeba nad nimi jeszcze rzetelnie popracować. Z nadesłanych tekstów najbardziej podoba mi się ten zatytułowany "Chwile życia".

* * *

PANI DOROTA ŚNIETKA.

Już dawno nie czytałem tak dobrych wierszy nadesłanych do "Poczty Literackiej". W niektórych miejscach wymagają jeszcze poprawek, radzę więc przeczytać uważnie jeszcze raz, a teksty same podpowiedzą, gdzie zgrzyta. Wiersze są troszkę naiwne, ale myślę, że to oznaka wieku autorki.

Po dokonaniu ewentualnych korekt, proponuję skontaktować się z pismami drukującymi poezję. Niestety, "Kurek" nie jest takim miejscem.

Naprawdę jest Pani obdarzona talentem poetyckim i radzę zasięgnąć opinii profesjonalistów, zajmujących się na co dzień poezją i tam wysłać wiersze do oceny. Pozdrowienia.

* * *

PANI ELŻBIETA SZ.

Nadesłane wiersze (4) są bardzo różne. Zaczynające się od słów "Można mi wszystko...", "Istoty ludzkie...", "Człowieku miły..." zawierają słuszne treści, ale nie zasługują na miano wierszy. Natomiast wiersz zaczynający się "A kiedy istoto ludzka..." robi wrażenie przepływu podświadomości, luźnych urywków zdań, pojedynczych słów; stąd tyle w nim wielokropków. Przyznam się, że mimo wielokrotnego czytania, mogę jedynie stwierdzić, że tego typu "poezjowanie" jest mi obce.

(Mat)

2005.11.23