Obie drużyny Gimnazjum Sportowego okazały się najlepszymi zespołami siatkarskich Mistrzostw Powiatu. W przeprowadzonych wcześniej mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt nie miały sobie równych zawodniczki z ZS 3.

Sportowy charakter sportowego

Do rywalizacji gimnazjalistek (hala im. Wagnera) przystąpiło 8 drużyn. Rozgrywały one swoje mecze najpierw w grupach. Najlepszą drużyną tej fazy było Gimnazjum nr 2, które nie straciło nawet seta. Siatkarki z „dwójki” „na sucho” wygrały również mecz półfinałowy z Gimnazjum nr 1. W finale lepsza była jednak reprezentacja Gimnazjum Sportowego, która w eliminacjach uległa „dwójce”. Ostatni mecz turnieju zakończył się wynikiem 2:0.

Kolejność:

1. Gim. Sport., 2. Gim. 2, 3. Gim. Dźwierzuty, 4. Gim. 1, 5. Gim. Lipowiec, 6. Gim. Wielbark, 7. Gim. Pasym, 8. Gim. Rozogi

Na parkiecie zaprezentowało się także 8 zespołów chłopięcych. Tu również rozpoczęto od fazy grupowej, z której wyszły drużyny Gimnazjum Sportowego, „dwójki” oraz szkół z Pasymia i Rozóg. Finał był kopią decydującego spotkania dziewcząt: zespół Gimnazjum Sportowego pokonał bez straty seta Gimnazjum nr 2. W meczu o 3. miejsce Rozogi wygrały z Pasymiem 2:1.

Kolejność:

1. Gim. Sport, 2. Gim. 2, 3. Gim. Rozogi, 4. Gim. Pasym, 5. Gim. Dźwierzuty, 6. Gim. Lipowiec, 7. Gim. 1, 8. Gim. Wielbark.

***

Swoje mistrzostwa miały także siatkarki ze szkół średnich. Ze względu na liczbę drużyn mecze rozgrywano systemem każdy z każdym.

Wyniki:

ZS 3 – ZS 1 2:0, ZS 2 – ZS 3 0:2, ZS 1 – ZS 2 0:2.

Mistrzyniami powiatu zostały zatem zawodniczki ZS 3. Drugie miejsce zajęła „dwójka”, trzecie zaś - „jedynka”.