Koszykarze Zefira Szczytno nie poradzili sobie także z następnym rywalem, dwukrotnie ulegając drużynie olsztyńskiej Trójeczki.

Trójeczka dwa razy lepsza

W sobotę była wysoka porażka w Olsztynie 68: 113 ( 22:28, 8:30, 21:28, 17:27). O rozmiarach przegranej zadecydowała przede wszystkim fatalna w wykonaniu szczytnian druga kwarta, będąca z kolei popisem gry obronnej gospodarzy. Dzień później Zefir był bliski pokonania olsztynian. Co więcej, wygrał aż trzy kwarty. Wystarczył jednak pressing Trójeczki w trzeciej części, by zapewnić przyjezdnym zwycięstwo w całym meczu. Pojedynek zakończył się wynikiem 80:86 (24:15, 23:22, 4:29, 29:17). Dla drużyny prowadzonej przez Grzegorza Adamczyka i Dariusza Orzołka punktowali:

M. Ałaj- 0;1, M. Przychodko – 10;13, P. Siurnicki – 9;7, M. Koczywąs – 3;10, D. Bednarczyk – 16;18, J. Kwiecień – 2;19, M. Kosakowski – 7;9, W. Tumiński – 6;0, Ł. Moćko – 5;3.