Zawodnicy AKB Szczytno uczestniczyli w 8. Maratonie Poznańskim. Najbardziej zadowolony w gronie szczytnian był Robert Czarkowski, który pobił swój rekord życiowy.

Na linii startu stanęło ponad 2400 zawodników z 25 państw. Okazało się, że to najliczniej obsadzony tego typu bieg w historii naszego kraju. Z trudami maratonu poradziły sobie 2324 osoby. Wśród tych, którzy dobiegli do mety, znalazła się czwórka zawodników AKB. Najszybciej z nich finiszował Zygmunt Zapadka, który był 792. z czasem 3:40, 28. Na 870. miejscu dotarł Robert Czarkowski (3:42,09, rek. życ.). Tomasz Walerzak był 945. (3:46,15). Ostatni z grupy szczytnian, nestor naszych maratończyków Stefan Jankowski, zajął 1481. miejsce (4:09,29, 10. kat. wiek.). W poznańskiej imprezie triumfował Kenijczyk Paul Tangus, który uzyskał czas 2:16,24.