Krzysztof Wilczek, zawodnik i jednocześnie prezes AKB Szczytno zdobył tytuł Mistrza Polski weteranów w biegu przełajowym w kategorii wiekowej 45-49 lat.

Wygrał w cudzych skarpetkach

W sobotę 20 września w Gołdapi odbyły się X Mistrzostwa Polski weteranów w biegu przełajowym na dystansie 10,8 km. Zwyciężył Wojciech Więckowski (Płock) w czasie 28.30 min przed Janem Marchewką (Warszawa) - 28.31 i Markiem Dzięgielewskim (Płock) - 29.40. Na bardzo dobrym piątym miejscu linię mety minął zawodnik AKB Szczytno Krzysztof Wilczek. Czas 42.40 dał mu tytuł Mistrza Polski w kategorii wiekowej (45-50 lat). Na dalszych miejscach uplasowali się pozostali zawodnicy AKB: Krzysztof Zygnerski - 48.50, Zygmunt Zapadka - 52.00 i Stefan Jankowski - 58.20. Pan Stefan zdobył brązowy medal w kategorii wiekowej 60-64.

- Bieg toczył się w terenie górzystym i stąd był bardzo wyczerpujący. Tym bardziej jestem zadowolony z osiągniętego wyniku - podsumował swój występ Krzysztof Wilczek. A przed zawodami mocno się stresował, czego dowodem fakt, że zapomniał zabrać skarpetek sportowych. Na szczęście mógł liczyć na swego kolegę Zygmunta Zapadkę, który pożyczył mu zapasowy komplet.

- Przyniosły mi szczęście i już ich nie oddam właścicielowi - zwierzył się Krzysztof Wilczek. - Kupię mu nowe w Berlinie.

Właśnie w stolicy Niemiec już w najbliższą niedzielę odbędzie się słynny Maraton Berliński, w którym wystąpi trzech biegaczy ze Szczytna: Krzysztof Wilczek, Jacek Ciełuszecki i Dariusz Wędrowski. Ten ostatni pobiegnie w Berlinie już po raz 11.

* * *

Długodystansowcy ze Szczytna startowali 13 września w V edycji III Grand Prix Łomży w biegu na dystansie 8,1 km. Najlepiej spośród nich spisał się Stanisław Bałdyga zajmując 6 miejsce (1. w kategorii wiekowej) - 30.04 min. Dwie sekundy później linię mety minął Krzysztof Wilczek (1. miejsce w kat. wiekowej). Na dalszych miejscach uplasowali się Zygmunt Zapadka i Stefan Jankowski.

Była to już ostatnia edycja III Grand Prix Łomży. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Paweł Grygo (Łomża) przed Krzysztofem Wilczkiem, który okazał się najlepszym w swojej najsilniej obsadzonej kategorii wiekowej. Zygmunt Zapadka zajął 30 miejsce. Najstarszy zawodnik zawodów Stefan Jankowski wygrał kategorię wiekową 65-69 lat.

Dzień później biegacze AKB ścigali się w Sochaczewie w XX Półmaratonie "Szlakiem Walk nad Bzurą". Zwyciężył Sławomir Kąpiński z Płocka, uzyskując czas 1:08.23. Miejsca szczytnian: 11. Krzysztof Wilczek - 1:22.50, 67. Krzysztof Zygnerski - 1:42.26, 68. Zygmunt Zapadka 1:42.26, 81. Stefan Jankowski - 1:52.30. Startowało 130 zawodników.