Europa znów usłyszała o karatekach ze Szczytna. Ewa Pawlikowska, trenująca od niedawna z zawodnikami SKKK, okazała się najlepsza podczas Mistrzostw Starego Kontynentu przeprowadzonych w Warnie. Piotr Moczydłowski, ubiegłoroczny mistrz, potwierdził swoją przynależność do europejskiej czołówki, zajmując drugie miejsce.

Złoto i srebro w Warnie

Ewa Pawlikowska, startująca w kumite w kat. 55 kg, nie miała sobie równych. Warto dodać, że na drugim stopniu podium w tej samej kategorii stanęła inna Polka - Paulina Pawlusek. Reprezentantki naszego kraju zdobyły ogółem w Warnie trzy złote medale.

Piotrowi Moczydłowskiemu, triumfatorowi z 2004 r. startującemu w kat. 70 kg, nie udało się powtórzyć sukcesu z Niemiec. Lepszy od utytułowanego szczytnianina okazał się Rosjanin Dmitry Kuteka. Drugie miejsce to jednak kolejne wielkie osiągnięcie naszego zawodnika. Srebro w Bułgarii zdobył również inny Polak, Krzysztof Habraszka.

W XI Mistrzostwach Europy Warnie wystartowało 126 zawodników i zawodniczek z 19 krajów. Polskę reprezentowało 14 karateków.