MKS: Gadomski, Łoński, Kaszubowski, Dawid, Gregorczyk, M. Magnuszewski (60.

Bogdanowicz), Przetak, M. Pietrzak, P. Pietrzak (70. Długołęcki), Orzoł (46. Murawski),

Ambroziak.

Znowu baty

Kto pamięta taką czarną serię zespołu ze Szczytna? W to, że z Morąga można było coś

przywieźć, nie wierzyli nawet sami piłkarze. - Młodsi zawodnicy, wsiadając do autobusu,

wiedzieli, że przegrają - mówi kierownik MKS-u Mariusz Krupiński.

Marna w wykonaniu szczytnian była pierwsza połowa. - Przespaliśmy ją. Popełniliśmy bardzo

dużo błędów w linii obrony - tłumaczy kierownik Krupiński.

Nieco lepiej było po przerwie, gdy bardzo dobrze (mimo tylu puszczonych bramek) broniący

Gadomski wyjmował piłkę z siatki tylko raz. Jego koledzy z pola wypracowali sobie kilka

sytuacji (Ambroziak, Murawski, Kaszubowski). Jedyną bramką dla MKS-u w tym sezonie

wciąż jednak pozostaje celne trafienie z rzutu karnego.

W Morągu przeciwko swoim byłym kolegom zagrał Kamil Dębek, który do Huraganu przyszedł

po przygodzie z Narwią Ostrołęka. Wprowadzony w 58. min zawodnik miał dwie sytuacje sam

na sam, ale - być może z sentymentu do szczycieńskiego klubu - ich nie wykorzystał.

Mrągowia Mrągowo - Vęgoria Węgorzewo 3:3 (3:1), Płomień Ełk - Jeziorak Iława 0:1 (0:0),

Granica Kętrzyn - Zamek Kurzętnik 0:1 (0:0), Zatoka Braniewo - Concordia Elbląg 3:1 (2:0),

Sokół Ostróda - Czarni Olecko 1:1 (1:1), Motor Lubawa - Mamry Giżycko 1:1 (1:0), Start

Działdowo - Polonia Pasłęk 3:0 (1:0).

Mecz zaległy: Mrągowia Mrągowo - Granica Kętrzyn 1:0.

9. kolejka

Warmia Olsztyn - Błękitni Pasym 1:1 (1:0)

1:0 - (32.), 1:1 - Sebastian Łukaszewski (53.)

Błękitni: Brzozowski, Panikowski (62. Ziętak), Głodzik, Pławski, Mazurek, Michałek (85.

Łączyński), Łachmański, Foruś, S. Łukaszewski, Gołębiewski, M. Łukaszewski.

- Wynik mógł być lepszy - sekretarz Błękitnych Jan Suchomski nie był z końcowego

rozstrzygnięcia zbyt zadowolony. Pasymski działacz miał pretensje do sędziego

dopuszczającego do zbyt ostrej gry ze strony gospodarzy. - W 13. minucie nie ukarał piłkarza,

który brutalnie sfaulował Głodzika. W 49. min w polu karnym padł podcięty M. Łukaszewski.

Arbiter najpierw wskazał na "wapno", potem z tej decyzji się wycofał - wylicza.

Bramki w Olsztynie padały z rzutów wolnych. Najpierw z 25 m do siatki trafił zawodnik Warmii,

natomiast w 53. min dobrze w podobnej sytuacji przymierzył S. Łukaszewski. Temu samemu

zawodnikowi zabrakło z kolei szczęścia w pierwszej połowie, gdy po jego uderzeniu piłka

odbiła się od poprzeczki.

Na kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem szalę zwycięstwa na stronę gości mógł

przechylić Łączyński. Niestety, jego strzał głową oddany z kilku metrów trafił wprost w

bramkarza.

Pisa Barczewo - Tęcza Biskupiec 2:1 (1:1), Victoria Bartoszyce - DKS Dobre Miasto 3:3 (1:2),

Orlęta Reszel - Rominta Gołdap 1:2 (1:1), MKS Korsze - LZS Lubomino-Wilczkowo 1:0 (1:0),

Mazur Ełk - Granica Bezledy 2:2 (2:1), Polonia Lidzbark Warmiński - Leśnik Nowe Ramuki 0:1

(0:1), Mazur Pisz - Łyna Sępopol 0:3 (0:0).

Mecz zaległy: Orlęta Reszel - Mazur Pisz 5:0.

W meczu z 2. kolejki Mazur Pisz - Victoria Bartoszyce przywrócono wynik z boiska 2:1

(wcześniej przyznany został walkower 0:3).

7. kolejka

Omulew Wielbark - Tempo Wipsowo 3:0 (1:0)

Bramki dla Omulwi: Ariel Siepiela (41.), Michał Suchecki (72.), Jarosław Berk (89.)

Omulew: Przybysz, Bugaj, Górski, Siepiela, Trzciński (60. Zalewski), Remiszewski (55.

Ścibek), Wilga, Elsner (81. Koziatek), Berk, Suchecki, Baranowski (70. Łazicki).

Trener Mariusz Korczakowski był zaskoczony dobrą postawą zespołu gości. Drużyna Tempa

broniła się dzielnie aż do 41. min, gdy na listę strzelców wpisał się Siepiela.

Po zmianie stron przyjezdni groźnie kontratakowali, ale bramki strzelali tylko gospodarze.

WPZ Lemany - Orzeł Czerwonka 5:0 (3:0)

Bramki dla WPZ: Michał Kwiecień (13. 22. 41.), Arkadiusz Nasiadka (60.), Dariusz Zawitowski

(85.)

WPZ: Kielin, Sawicki, C. Nowakowski, C. Zaborowski (62. A. Nowakowski), Malinowski (60.

Bogacki), Brzuzy, Zawitowski, W. Nowakowski (65. Mierzejewski), Nasiadka (65. Lisiewski),

Ryłka, Kwiecień.

- Zagraliśmy dobry mecz. Mieliśmy przewagę praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty -

komentuje przebieg niedzielnego spotkania trener Tadeusz Sosnowski. - Przeciwnicy nie

stworzyli w zasadzie żadnej sytuacji.

Strzelecką formą błysnął Kwiecień, ktory w pierwszej połowie ustrzelił klasycznego hattricka.

Korona Klewki - KP Szczytno 4:0 (3:0)

KP: Andrzejczak, Lisiewicz, Pyśk, Kołodziejski, Ponikiewski (75. Maluchnik), Świderski,

Baranowski, Kruk, Archacki, Ruszczyk, Kodzik (46. Sintek)

Zespół ze Szczytna pojechał na mecz w osłabionym składzie i poniósł najwyższą w sezonie

porażkę. W KP brakuje zawodników, klub poszukuje też trenera, który mógłby poprowadzić

drużynę.

Fortuna Gągławki - Orzeł Biesal 4:2 (3:2), Stomilowcy Olsztyn - Kormoran Zwierzewo - mecz

przełożony, MKS Jeziorany - Strażak Gryźliny 2:2 (2:1), KS Wojciechy - Burza Słupy 4:2 (1:0).

Mecz zaległy: Fortuna Gągławki - Tempo Wipsowo 5:1.

SKF Kunki - Zryw Jedwabno 4:7 (2:3)

Bramki dla Zrywu: Artur Dymek (31., 68., 81.), Waldemar Kowalczyk (79., 88.), Andrzej

Kawiecki (38.), Bogdan Dąbrowski (39.)

Zryw: Grabowski, Kotlarzewski, M. Foruś, A. Kawiecki, Włodkowski, S. Foruś, P. Włodkowski,

R. Dąbrowski (76. Ł. Kawiecki), Kowalczyk, Dymek, B. Dąbrowski.

Po 16 minutach było nieoczekiwanie 2:0 dla miejscowych, lecz zespół z Jedwabna dość

szybko opanował sytuację. Na zdobycie trzech bramek Zryw potrzebował niespełna 10 minut.

Jeszcze lepiej było po zmianie stron. - W drugiej połowie przypuściliśmy szturm i zaczęliśmy

naprawdę grać - mówi kierownik drużyny Andrzej Obrębski.

Na efekty bramkowe w tej odsłonie trzeba przyszło jednak czekać aż do ostatnich minut.

Strażak Olszyny - KS Tyrowo 1:4 (0:2)

Bramka dla Strażaka: Paweł Kozicki (86.)

Strażak: Jędraś, Tański (52. Bondaruk), Orzoł, R. Kozicki, P. Kozicki, Gromadzki, Prusiński,

Gollis, Gala (80. Drózd), Husak, Baranowski.

Goście mieli zdecydowaną przewagę, grali ładnie technicznie i wygrali całkowicie zasłużenie.

Przed wyższą porażką uchronił swój zespół dwojący się i trojący w bramce Jędraś. W

końcówce honorowego gola dla Strażaka zdołał strzelić P. Kozicki, który chwilę później zarobił

drugą żółtą kartkę i opuścił boisko.

UKS Pruski - Cor Jesu Rybno 1:1 (1:1), OHI Frednowy - Start II Nidzica 0:1 (0:0), Sprint

GRUPA V

Mazur Świętajno - Niedźwiedź Ramsowo 1:0 (0:0)

Bramka dla Mazura: Karol Grabowski (70.)

Mazur: Guziak, Mięsak, Rapacki (Witkowski), R. Rapacki, P. Tański, M. Tański, Zembrzuski

(70. Szostak), Walas, Paradowski (60. Kozioł), Jędrzejczyk, Grabowski.

Mazur postarał się o niespodziankę, odprawiając z kwitkiem dotychczasowego wicelidera.

Gola na wagę 3 punktów zdobył Grabowski, który wykorzystał podanie świeżo

wprowadzonego Szostaka. Szansę na objęcie prowadzenia gospodarze mieli już w pierwszej

połowie, ale strzał M. Tańskiego trafił w słupek.

Perkoz Łężany - Kormoran Lutry 1:3 (1:1), Mewa Prejłowo - Burza Barczewko 7:1 (1:0),

Błękitni Stary Olsztyn - WKS Dąbrówka Wielka 0:1 (0:1), Kormoran Purda - KS Łęgajny 3:1

Orzeł Czerwonka - KP Szczytno 4:0

MKS Szczytno - GKS Stawiguda 5:0 (1:0); br.: Szymon Pietrzak (35.), Jakub Opalach (60.),

Konrad Rusiecki (68.), Maciej Nasiadka (73.), Michał Jakuć (81.)

WPZ Lemany - Olimpia Olsztynek 3:5 (2:2); br.: Paweł Sosnowski (20.), Sebastian

Nowakowski (40.), Adrian Bazych (48.)

JUNIORZY MŁODSI GRUPA IV

6. kolejka

Orzeł Janowiec Kościelny - Omulew Wielbark 4:1 (2:0); br.: Paweł Karcz (55.)

MKS Szczytno - OSP Gryźliny 8:0 (2:0); br.: Daniel Cudnoch (22.), Bartosz Pieńkos (25., 70.),

Marcin Kamiński (56., 58., 66.), Daniel Szewczak (57.), samob. (64.)

Błękitni Pasym - Olimpia Olsztynek 3:3 (1:3); br.: Piotr Domżalski (16.), Norbert Chrostowski

(55.), Roman Żelaznowski (62.)

MŁODZICY GRUPA V

6. kolejka

Reda II Szczytno - Warmia II Olsztyn 7:0 (2:0); br.: Damian Kujtkowski (17., 64.), Jakub Miłek

(35., 50.), Tomasz Kaczyński (60., 69., 70.)

Orzeł Biesal - Błękitni Pasym 0:16 (0:10); br.: Michał Nosowicz (5., 10., 28., 33.), Aleksander

Dobrzyński (8., 15., 26., 43., 60.), Marcin Kruczyk (12., 20., 55.), Patryk Staszewski (23.),

Daniel Wiliński (57.), Sebastian Szulc (65.), Mateusz Bałas (67.)

OKS 1945 Olsztyn - MKS Szczytno 3:1 (0:1) br.: Filip Pepłowski (33.)

Warmia Olsztyn - Reda Szczytno 10:0